O Mnie

Bardzo mi miło, że tutaj jesteś! Nazywam się Aleksandra Czarnota, jestem magistrem kosmetologii i specjalistką zdrowia publicznego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od 15 lat pracuję ze skórą. Od ponad 10 lat projektuję oraz prowadzę szkolenia z zakresu kosmetologii pielęgnacyjnej, regeneracyjnej oraz leczniczej.

Od wykonywania pierwszych zabiegów do prowadzenia profesjonalnych szkoleń oraz prelekcji, minęło ponad 15 lat. Wspaniałych, inspirujących, ale też trudnych i wymagających. Ten zawód zawsze był i jest dla mnie motywatorem do tego, by cały czas się uczyć i rozwijać. Aby szkolenie było efektywne, trener powinien być o kilka kroków przed uczestnikiem. To wymaga pracy, ciągłego poszukiwania nowych metod, technik i narzędzi. Dobry trener tylko przekazuje wiedzę, najlepszy – inspiruje do dalszych działań i rozwoju.

o mnie
checked ekspert kosmetologii regeneracyjnej z ponad 15-letnią praktyką
checked trener i szkoleniowiec z pasją
checked opracowuje autorskie terapie i procedury zabiegowe
checked projektuje nowoczesne programy szkoleniowe
checked ekspert merytoryczny branży beauty
inwestycja
rysunek

Inwestycja w umiejętności

Na przestrzeni lat miałam zaszczyt współpracować i uczyć się od czołowych specjalistów z branży beauty, najlepszych dermatologów, a przede wszystkim wspaniałych kosmetologów. Pamiętam, że swoje pierwsze pieniądze zarobione w gabinecie kosmetycznym, wydałam na książki medyczne i szkolenia, wychodząc z założenia, ze najważniejsza jest inwestycja w umiejętności. Poświęciłam większą część ostatniej dekady na ich doskonalenie. To była słuszna strategia.

Dzisiaj jestem ekspertem w zakresie kosmetologii regeneracyjnej, chemoeksfoliacji medycznej oraz projektowania autorskich terapii łączonych (multi-therapy approach), stymulujących procesy odnowy skóry. Specjalizuję się również w pracy ze skórą z zaburzeniami w funkcjonowaniu oraz dermatozami, tj. trądzik pospolity, trądzik różowaty, atopowe zapalenie skóry, łuszczyca, a także przebarwienia o różnej etiologii.

Wykorzystuję w praktyce całe spektrum możliwości terapeutycznych, jakie zapewnia kosmetologia regeneracyjna oraz dermatologiczna.

Doświadczenie i osiągnięcia

  • Warsztat trenerski oraz doświadczenie zawodowe zdobywałam, pracując jako główny szkoleniowiec oraz ekspert merytoryczny jednej z najbardziej innowacyjnych firm w segmencie kosmetyki profesjonalnej. Zaprojektowałam oraz poprowadziłam setki szkoleń indywidualnych oraz grupowych dla salonów kosmetycznych, klinik medycyny estetycznej, ośrodków SPA oraz hurtowni kosmetycznych na terenie całej Polski.
  • Przygotowuję szkolenia dla szkół kosmetycznych i uczelni wyższych. Szczególnie bliska jest mi współpraca z Krakowską Wyższą Szkołą Promocji Zdrowia, gdzie cyklicznie prowadzę szkolenia dla przyszłych kosmetologów oraz lekarzy na Studiach Podyplomowych „Kosmetologia – Medycyna Estetyczna dla Lekarzy”.
  • Od 2014 roku jestem jedynym w Polsce Trenerem Międzynarodowej Konfederacji CIBTAC (Confederation International Beauty Therapy and Cosmetology), jednej z najbardziej prestiżowych organizacji w sektorze health & beauty. Posiadam również uprawnienia do prowadzenia wewnętrznych szkoleń dla przyszłych trenerów z zakresu kosmetologii pielęgnacyjnej CIBTAC Professional Endorsed Training for Future Trainers.
  • Wymiana wiedzy i doświadczeń jest dla mnie bezcenna. Dlatego cyklicznie biorę udział w międzynarodowych spotkaniach i projektach edukacyjnych Train the Trainer w Aachen, gdzie wspólnie z kosmetologami i szkoleniowcami z całego świata doskonalimy swój warsztat zabiegowy oraz trenerski.
  • Lubię dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem, dlatego współpracuję z profesjonalnymi mediami branżowymi, tj. „Kosmetologia Estetyczna”, „LNE”, „Beauty Forum”, „Beauty Inspiration”. Jestem autorką artykułów naukowych, specjalistycznych i eksperckich z zakresu kosmetologii pielęgnacyjnej, regeneracyjnej i dermatologicznej. Moje wybrane publikacje znajdziesz w Strefie Wiedzy. Miałam również zaszczyt recenzować prace naukowe w „Kosmetologii Estetycznej”.
  • Jako prelegentka na kongresach kosmetycznych LNE (Les Nouvelles Esthétiques & Spa) w Krakowie, przedstawiam trendy i aktualne wyzwania w pielęgnacji skóry, podczas sesji wykładowej „Kosmetologia w praktyce”.
  • Jestem członkiem prestiżowego Międzynarodowego Stowarzyszenia Mezoterapii International Association of Mesotherapy (IAM)
inwestycja
rysunek 02
o mnie image 03
rysunek 02

WIEDZA, STRATEGIA i POMYSŁY

Wierzę, że w branży beauty jest wciąż miejsce na kreatywność. Owszem, narzędzia i techniki są ważne, ale równie istotne jest to, co je zasila: wiedza, strategia i nieszablonowe pomysły.

Nawet najlepszy specjalista potrzebuje inspiracji, motywacji lub feedbacku. Mam ogromną nadzieję, że wkrótce spotkamy się podczas szkoleń! Wspólnie poszukamy innowacyjnych rozwiązań w zakresie projektowania skutecznych terapii skóry, konfrontując je z najnowszymi trendami branży beauty.

Aleksandra Czarnota

Moje specjalizacje

Kosmetologia

Regeneracyjna

Przygotowując ofertę szkoleniową, wiedziałam że będzie ona skupiona przede wszystkim wokół procedur z zakresu kosmetologii regeneracyjnej. Nurtu, który stanowi niezwykle pasjonujący dział kosmetologii, spektakularnie poprawiający jakość i funkcjonowanie skóry. Właściwie dobrana terapia i systematyczny plan działania, pozwalają opóźnić moment zastosowania bardziej inwazyjnych rozwiązań.

 

Autorski cykl szkoleń • SZTUKA KONTROLOWANEGO USZKODZENIA SKÓRY • zaprojektowałam bazując na rzetelnych źródłach naukowych, doświadczeniu własnym oraz algorytmach działania międzynarodowych ekspertów-praktyków, m.in. dr. Desmonda Fernandesa, dr. Gabriela Siquiera, dr. Gabrieli Fabbrocini, dr. Massimo Mammucari.

 

Chemoeksfoliacja

Medyczna

Chemoeksfoliacja medyczna to nie tylko kwestia aplikacji kwasów na skórę – to sztuka kontrolowanego uszkodzenia skóry, które wyzwala kaskadę reakcji odnowy. Znajomość chemicznego backgroundu substancji peelingujących, mechanizmu ich działania oraz nieszablonowych technik aplikacji, stanowi niezwykle efektywne narzędzie pracy kosmetologa. Praca ze strukturą skóry na poziomie eksperckim, pozwala na dużą swobodę w komponowaniu skutecznych procedur zabiegowych.

 

Autorskie szkolenia z zakresu chemoeksfoliacji medycznej, zaprojektowałam bazując na rzetelnych źródłach naukowych, doświadczeniu własnym oraz algorytmach działania międzynarodowych ekspertów-praktyków, m.in. dr. Marka G. Rubina, dr. Mariny Landau, dr. Suzane Obagi, dr. Rashmi Sarkar.

Kosmetologia

Dermatologiczna

Podczas autorskich szkoleń z cyklu
• NOWOCZESNE TERAPIE W KOSMETOLOGII DERMATOLOGICZNEJ • dzielę się swoim doświadczeniem w zakresie zrozumienia chorób skóry i psychokosmetologii. Znajomość najnowszych standardów postępowania terapeutycznego, diagnostyki oraz obrazu klinicznego wybranych schorzeń i dermatoz, pozwala budować kompetencje skutecznego kosmetologa.

 

Autorskie szkolenia z zakresu nowoczesnych terapii w kosmetologii dermatologicznej, zaprojektowałam bazując na rzetelnych źródłach naukowych, doświadczeniu własnym oraz algorytmach działania międzynarodowych ekspertów-praktyków, m.in. dr. Davida J. Goldberga, dr. Jeffreya M. Weinberga, prof. Johannesa Ringa, prof. Andrzeja Kaszuby.

JAKIE SĄ TWOJE ASPIRACJE ZAWODOWE?

Sprawdź, jak mogę pomóc
ci je osiągnąć.

Skontaktuj się ze mną